Карабін
Карабі́н - швидкодійна сполучна ланка між двома предметами, що мають петлі. Карабін має форму скоби з пружинною засувкою.
Використання
Карабін - основний з'єднувальний пристрій у скелелазінні, альпінізмі, промисловому альпінізмі, спелеології, дельтапланеризмі, парашутному спорті, роупджампінгу і багатьох інших суміжних видах діяльності. Застосовується для страховки, самостраховки, як блоки для сполучення мотузок із скельними гаками та ін.
Також у силу своєї універсальності використовується (у різних варіантах) в рюкзаках, ранцях, сумках, кріпленнях для зв'язки ключів тощо.

Згідно з рекомендаціями UIAA, мінімальне навантаження, яке повинен витримувати альпіністський карабін без руйнування повинно бути більше 20 кН за поздовжньою віссю і 4 кН поперечно. Граничне статичне навантаження на альпіністський карабін становить від 20 до 30 кН, що більше зазвичай зустрічається при нормальному використанні (точніша інформація вказується на скобі карабіна або в паспорті).
Основні правила використання карабінів
- Поводьтеся з карабінами акуратно.
- Навантажуватися має довга сторона карабіна, при цьому точок прикладання навантаження може бути тільки дві, граничне статичне навантаження на цю вісь становить від 20 до 30 кН. Якщо навантажувати «коротку» сторону, карабін легко зламати. Як правило, граничне навантаження в напрямку цієї осі становить від 6 до 10 кН.
- Не навантажуйте відкриті карабіни. Якщо карабін відкритий, то граничне навантаження становить від 6 до 10 кН, тобто у 2-4 рази менше нормального.
- Карабін має бути правильно розташований. Тобто, сторонні предмети не повинні торкатися карабіну, так як в цьому випадку він починає працювати на злам, що знижує його навантажувальну здатність.
- При роботі з мотузяними карабінами будьте пильні! Карабін може відкритися сам при ударі (у тому числі засувкою) об сторонні предмети, і/або при вібрації, викликаної протравленням мотузки.
- Іноді мотузка може сама висуватися з карабіна без муфти. Тому треба бути дуже уважним при роботі з карабінами і відтяжками. Мотузка повинна всуватися в карабін так, щоб вона йшла знизу вгору і не утворювала вузлів. Мотузка не має притискати муфту карабіна, так як це може призвести до висування мотузки з карабіна. Основний критерій правильного всування мотузки в проміжну точку страховки той, що при русі через нього мотузка повинна піднімати карабін, а не притискати його до скелі або іншого рельєфу[6].
- Карабін з різьбовою муфтою треба замикати так, щоб мотузка при русі вгору не розгвинчувала муфту.
Догляд за карабінами
Користуйтеся тільки справними карабінами:
- Поверхня карабіна не повинна мати тріщин, задирок, пропилу, іржі, сильної потертості тощо.
- Засувка повинна відкриватися легко і швидко. Переконайтеся, що карабін закривається вільно і повністю. У муфтових карабінів аналогічно перевіряється функціонування муфти.
- Перевіряють стан заклепки. Її вигин або пошкодження неприпустимі[7].
При недодержанні будь-якого пункту перевірюваний карабін треба знищити.
Знищенню підлягають також карабіни, що падали з великої висоти, бо при цьому можуть виникнути мікротріщини, які сильно знижують граничне навантаження на карабін.

Карабіни слід тримати сухими і чистими. Бережіть їх від корозії. Деякі пошкодження допустимо зачистити шкуркою 220-400 номера (крім титанових - у них ремонт неприпустимий). Якщо через бруд заклинила засувка, то карабін слід промити в теплій мильній воді і прополоскати, потім змастити графітовим мастилом пружинку засувки і внутрішню поверхню муфти.